Można też samemu…

  • Na dokładnie oczyszczonej i nawilżonej twarzy rozprowadź podkład. Pamiętaj, by jego odcień odpowiadał twojej karnacji. Nie może być ani za ciemny, ani zbyt jasny. Do aplikacji użyj gąbeczki. Możesz to też zrobić palcami. Jeżeli masz przebarwienia, wypryski lub cienie pod oczami przed nałożeniem podkładu użyj w tych miejscach korektora.

  • Wciągnij policzki, tak aby uwydatniły się kości policzkowe. Łatwiej będzie ci wtedy nałożyć róż do policzków. Powinien on również być dobrany do karnacji, ale także do koloru włosów i kreacji. Paleta różów zaczyna się od bladego różu, a kończy na różowo-brązowym, więc wybór jest duży. Do aplikacji użyj miękkiego pędzla. Najlepiej z naturalnego włosia.
  • Pomaluj oczy – na początek górna kreska. Jedną dłonią naciągnij powiekę, tak by nie była zmarszczona, a eyeliner ładnie się rozprowadzał. Malowanie zaczynaj od wewnętrznego kącika, powoli przesuwając się ku zewnętrznej stronie oka. Możesz także najpierw namalować eyelinerem punkty, które później połączysz w jedną linię. Dolną kreskę rysuj patrząc do góry. Jedną dłonią pomóż sobie delikatnie rozciągnąć skórę. Nie musisz rysować kreski w jednym ciągu. Możesz to robić po kawałku, ale linie muszą się idealnie stykać. Wszystkie niedoskonałości zmyj patyczkiem kosmetycznym zamoczonym w płynie do demakijażu.
  • Czas na kolor. Wybierz cień do powiek w zdecydowanym kolorze. Oczywiście taki, który będzie współgrał z kolorem twoich oczu i kreacją. Do malowania użyj miękkiego pędzelka. Wewnętrzny kącik oka powinien być najjaśniejszy, a zewnętrzny najciemniejszy. Jak wysoko malować? Do miejsca w którym znajdziesz załamanie powieki. Im wyżej, tym kolor powinien być bladszy.

Do malowania cieniem pod dolnymi rzęsami użyj cieńszego pędzla. Tutaj kolor powinien być tak blady jak na samej górze powieki. Uważaj by nie rozmazać wcześniej namalowanej linii. Nie przejmuj się, jeżeli twój cień zsypał się podczas aplikacji. To normalne. Do poprawienia linii użyj czarnej kredki. Powinna być miękka i dobrze zatemperowana. Można ją także rozgrzać na dłoni, a wtedy aplikacja będzie jeszcze łatwiejsza.

  • Jeżeli masz jasne brwi pomaluj brwi brązową kredką. Bardzo delikatnie, by nie przesadzić. Zbyt mocne i widoczne podkreślenie brwi wyglądałoby nienaturalnie. Na koniec wytuszuj górne i dolne rzęsy. Gdy tusz wyschnie pomaluj jeszcze raz, ale tylko górne.
  • W zależności od tego jaki wybrałaś kolor cienia do powiek, dobierz odpowiedni błyszczyk. Zakładamy, że kolor twoich pomalowanych oczu jest intensywny, dlatego najlepiej wybrać delikatny błyszczyk. I gotowe!
Strona WWW: brak danych
Autor: ELLE
Kraj: brak danych
Twitter: brak danych

2 komentarzy so far.

  1. [...] stały / makijaż permanentny, to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany głównie w [...]

  2. Agata pisze:

    Bardzo przydatne wskazówki ułatwiające codzienny makijaż. Ja tylko od siebie dodam, że warto policzki malować na uśmiechu – tam, gdzie są najbardziej wypukłe. Pod kośćmi, „na wciągnięciu” malujmy brązerem – to pozwoli wymodelować twarz i jeszcze bardziej uwypuklić policzki :) http://www.goodchoice.com.pl/makijaz/